Organik Pamuk

Setup Tekstil organik pamuk ile sürdürülebilir tekstil ürünleri üretiyor. İklim değişikliklerinden minimum seviyede etkilenmek adına şeffaf ve çevreye duyarlı bir şirket olan Setup Tekstil, ürünlerinde organik pamuk kullanmaktadır. Böylece artırılmış kaynak kullanımının duyarlı bir şekilde dengelemesine yardımcı olmaktadır.

İnsan sağlığı ve doğanın korunması bizim için önemlidir. İnsan sağlığını korumak ve su tasarrufunu sağlayabilmek için organik pamuğu tercih ediyoruz. Organik pamuk olmayan pamuklu kıyafetler, fazla su kullanımına ve kaynak israfına neden olmaktadır. Ayrıca doğada yüksek dozda toksine sebep olmaktadır.

Üretimimizde kullandığımız organik pamuk sadece doğal gübre ve böcek ilaçlarında üretilmiş pamuk kaynağıdır. Kullandığımız organik pamuk, konvansiyonel pamuğa göre tamamen doğal yöntemlerle üretilmekte ve doğanın korunmasına destek vererek, sürdürülebilir tarıma olanak sağlamaktadır.

Organik pamuklu ürünlerimiz; %95 organik pamuk içerir, ayrıca OCS 100 damgası ile garanti edilir ve en az %50 oranından itibaren OCS Blended damgalıdır.

Setup Tekstil olarak ürünlerimizde sadece %100 organik pamuk ve organik pamuklu iplikler kullanımını 2023 yılına kadar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Setup Tekstil olarak sosyal sorumluluk projelerimizde doğaya sahip çıkarak organik pamuk kullanımı ve üretimini teşvik ediyoruz.